Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Přestěhování do Chorvatska - povolení k pobytu  (Přečteno 113317 krát)
Miguel10



Karma: 1
Příspěvků: 3


« : Září 04, 2011, 02:00:48 pm »

Ahoj. Zdravim všechny. Rád bych se v blízké době přestěhoval do Chorvatska, a tam již zůstal natrvalo. Nevím ale, co vše musím splňovat, abych úspěšně obdržel chorvatské občanství a povolení k trvalému pobytu. Pokud je tu někdo takový, kdo by to něco ohledně toho věděl a mohl by mi poradit, budu jenom rád, a vděčný za každou pomoc. Kdyžtak pište na TommyAngellos[at]seznam.cz. Díky za odpovědi. Michal.
« Poslední změna: Červenec 16, 2013, 02:42:43 pm od David » Zaznamenáno
kasper



Karma: 0
Příspěvků: 17



« Odpověď #1 : Září 07, 2012, 07:53:29 pm »

ahoj taky bych potřeboval někoho kdo žije v Chorvatsku co musím splňovat co musím umět  a co si musím zařidit

jsem na vozíku a umím opravovat PC/notebooky

Zaznamenáno

Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit
Semper Fi
chodel



Karma: 0
Příspěvků: 1



WWW
« Odpověď #2 : Červenec 16, 2013, 02:34:20 pm »

Ahoj, a čo ťa láka do Chorvátska ak sa smiem opýtať? Príde mi to skor ako dovolenková destinácia ako krajina pre život. ...
S pozdravom, Peter
« Poslední změna: Červenec 16, 2013, 02:41:51 pm od David » Zaznamenáno

Digitálny nomád v Lisabone.
jrka852



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Leden 17, 2015, 12:16:23 pm »

Take by jsem chtěl poradit jak postupovat  a co je potřeba k přistěhování a k trvalému bydlení v Chorvatsku.Děkuji
Zaznamenáno
Milaneq



Karma: 1
Příspěvků: 1


« Odpověď #4 : Leden 24, 2015, 12:31:02 am »

Ahoj,

uplynulý týden jsem absolvoval proceduru k povolení k pobytu v Záhřebu. Třeba trochu pomůže... Potřeba byly
- 2 doklady totožnosti
- notářsky ověřená nájemní smlouva v HR + výpis z katastru, že byt patří tomu, kdo ho pronajal
- pracovní smlouva
- 2 fotky
- všechno mít ofoceno nejlépe dvakrát
- kolky (to Vám řeknou na místě)

Postup:
1) nejprve jsem zařídil OIB (mají místo rodného čísla) na Porezna uprava v Záhřebu (Avenija Dubrovnik)
2) poté žádost o povolení k pobytu (boravišna) na policii v Petrinjské ulici, první patro.
U obojího jsou potřeba formuláře, takže tam možná půjdete vícekrát. Nicméně mě to z pomocí místní kolegyně zařídili za 3 dny. Nevím, jak je to bez pracovní smlouvy a bez bytu, oboje po mě chtěli.

Milan
Zaznamenáno
lea72



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Únor 17, 2015, 06:55:27 pm »

ahojky,
také by mě zajímalo,co musím splňovat abych mohla žít v Chorvatsku.Stačí mi přechodný pobyt,máme 4 děti a chtěla bych si tam pronajmout nějaké bydlení,zaplatit si třeba na rok dopředu a do dvou let koupit něco svého.Dětem budu muset vyřídit školy a nevím,jestli mi stačí naše pojištění.Chtěla bych si tam najít práci v oboru-sociálně správní činnost a třeba doučovat nebo učit čj nebo rj.Manžel je Ičař,dělá izolace staveb proti vodě,nevím,jestli by tam uplatnil svoji profesi.Budu vděčná za každou radu.
Zaznamenáno
lusali



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #6 : Březen 28, 2015, 09:38:59 am »

Dobrý deň, chcel by som sa informovať či by mi niekto vedel pomôcť s kúpou malého (do 100 m2) stavebného pozemku na chorvátskom pobreží. V prípade ak by ste mi vedeli poradiť pokojne ma prosím kontaktujte na penzion[zavináč]santbernard.sk alebo správou na FB : Miroslav Spišiak
Zaznamenáno
Milan Kiko



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #7 : Květen 15, 2016, 01:16:53 pm »

hladam cloveka na pracu s PC
Zaznamenáno
kasper



Karma: 0
Příspěvků: 17



« Odpověď #8 : Leden 23, 2021, 05:27:55 pm »

No myslím že že všude jsou potřeba min 2 doklady totožnosti a pak záleží jestli chcete být nějakou dobu určitou tak si sehnat nějaké vízum když je to teda třeba jen na 2roky. Ale na pořad bych zkusil zavolat českou ambasádu v Chorvatsku tam by vám mohli poradit. Mě by zajímalo jak se tam pohybují ceny nemovitostí a třeba takových podobných pronájmu. Ať už ve vnitro zemi nebo u moře je jasný že u moře to bude o dost dražší kdyžtak díky za info.

https://www.sreality.cz/hledani/prodej/byty/chorvatsko
https://www.sreality.cz/hledani/prodej/domy/chorvatsko ¨
https://www.remax-czech.cz/reality/zahranicni-nemovitosti/?countries%5BHR%5D=on&sale=1

Zaznamenáno

Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit
Semper Fi
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Chorvatsko.krajane.cz © 2014
Z Chorvatska o Chorvatsku, česky i slovensky. Stránky Čechů a Slovákp o životě, práci a studiu v Chorvatsku.

Odkazy